Lezing: Kunst in de openbare ruimte | Algemene Ledenvergadering | Presentatie ” ‘t Schoonhuijs” |8 april 2026

28-03-2026

Woensdag 8 april is het weer tijd voor onze Algemene Ledenvergadering.
We beginnen de avond met een lezing door Wim van der Leij en Jolanda van de Weerd over het onderwerp “Kunst in de openbare ruimte”.
Deze lezing duurt ongeveer een uur. Daarna is het pauze, waarna we zullen beginnen met onze Algemene Ledenvergadering.
Tijdens de lezing zijn ook niet-leden van harte welkom.
De agenda voor de ALV wordt onze leden persoonlijk via e-mail toegestuurd.

Deze avond zal ook deel 29 in de Historische Reeks Leerdam “Een huijsinge genaempt ‘t Schoonhuijs” verschijnen.

Hieronder de informatie over de lezing.

Kunst in de openbare ruimte
Kunst in de openbare ruimte maakt al meer dan een eeuw deel uit van Leerdam. Van de eerste werken uit 1898 tot de vele kunstwerken die vandaag de stad verrijken: samen vertellen zij het verhaal van Leerdam.

In deze presentatie nemen wij u mee langs bekende en minder bekende kunstwerken — van lokale kunstenaars tot kunstenaars uit de regio en verder. U ontdekt de verhalen achter de kunstwerken die u misschien al zo vaak bent gepasseerd.

Zoals de Linge door Leerdam stroomt, zo stroomt ook de kunst door onze stad — gedragen door het verleden, beleefd in het heden, en op weg naar de toekomst.

Locatie: Maranatha, J.A. Burgersstraat 1, 4141 EL Leerdam.
Aanvang 20.00 uur.
Ook niet-leden zijn van harte welkom tijdens deze lezing.

U komt toch ook?!
Toegang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage is altijd welkom.
Uw aanmelding voor deze lezing wordt op prijs gesteld. Dit kan via e-mail naar Annette Blom.