Lezing Verkeer en vervoer | 15 november

12-11-2023

Komende woensdag verzorgt Gerrit Nieuwenhuis een lezing met als onderwerp: Verkeer en vervoer

De mens heeft altijd behoefte gehad om zich te verplaatsen. Romeinen trokken door heel Europa, de Vikingen hielden huis in Amerika of dreven handel in heel Europa.
De mens is ook altijd bezig geweest met het ontwikkelen van technieken om verkeer en vervoer te vergemakkelijken. Aan het begin van de negentiende eeuw vond de Eerste Transportrevolutie plaats met de uitvinding van de stoommachine. Transport over water werd makkelijker met de stoomschepen en over land kwamen stoomtrein en stoomtram in beeld.
Een eeuw later kregen we de Tweede Transportrevolutie met de uitvinding van de verbrandingsmotor, waardoor auto, motorfiets en bromfiets in het straatbeeld verschenen.

In de lezing wordt ingegaan op deze ontwikkeling van verkeer en vervoer in het algemeen en in Leerdam in het bijzonder. Aangezien in Leerdam zeevaart en luchtvaart geen rol hebben gespeeld, zullen de ontwikkelingen bij deze transportmodaliteiten niet besproken worden.

Locatie: De Hoeksteen (GKV Leerdam), Koningin Emmalaan 41, 4141 EA Leerdam.
Aanvang 20.00 uur.
Ook niet-leden zijn van harte welkom.

U komt toch ook?!
Toegang is gratis.
Aanmelden wordt op prijs gesteld. Dit kan via e-mail naar Annette Blom.